Proč slavil Fernando Alonso na GP Maďarska hned dvakrát?

Publikováno: 30.7.2018

Španělský pilot F1 a dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso měl po včerejší Velké ceně Maďarska hned dvojnásobný důvod k oslavě. Tím prvním bylo jeho osmé bodované místo, na které na startu ztrácel tři pozice. Tím druhým důvodem byly jeho už sedmatřicáté narozeniny. Jak závod slavný jezdec hodnotil?

Proč slavil Fernando Alonso na GP Maďarska hned dvakrát?

Alonso po závodě mluvil především o skvělé strategii týmu. Inženýři McLarenu totiž nechali oba své jezdce čekat na první zastávku v boxech co nejdéle, na čemž Španělský závodník ve výsledku velmi vydělal.

„Pro nás to rozhodně byla dobrá neděle, a to díky boxové zdi, kde vymysleli skvělou strategii. Rozhodli se co nejvíce natáhnout první stint, odjeli jsme o nějakých 15 kol více než všichni ostatní, a díky tomu jsme Stoffel a já získali asi tři nebo čtyři pozice. Osmé a deváté místo jsme si dnes skutečně zasloužili, ale bohužel problém s převodovkou Stoffelovi zabránil, aby získal body. Jinak by to pro nás byla skvělá neděle,“ glosoval závod pro média Alonso a narážel při tom na defekt, který stál jeho stájového kolegu body.

„Jsem šťastný, že jsme dosáhli tohoto výsledku a získal jsem pro tým další čtyři body. V neděli se to počítá! Teď je čas na odpočinek, než v polovině srpna znovu usednu do auta," prozradila jednička McLarenu své plány na další dny.

Čas letí a nevyhnou se mu ani jezdci na nejrychlejších strojích. Miláček žen Fernando Alonso oslavil v neděli své už sedmatřicáté narozeniny. Své nejlepší roky má sice už nejspíše za sebou - to když se v letech 2005 a 2006 stal v týmu Renaultu dvakrát za sebou mistrem světa - ovšem do důchodu se zatím ještě nechystá.

Fotbalové ikony na SPORT 5!

29.5.2019Fotbalové ikony na SPORT 5!

Ronaldo, Messi a spol. na SPORT 5!

22.5.2019Ronaldo, Messi a spol. na SPORT 5!

Český tým se vrátil na stupně vítězů: Correa skvěle v šampionátu F2

24.6.2019Český tým se vrátil na stupně vítězů: Correa skvěle v šampionátu F2

Na co si asi plácli Charouz s Rytmusem? Hádejte a vyhrajete skvělý dárek!

23.6.2019Na co si asi plácli Charouz s Rytmusem? Hádejte a vyhrajete skvělý dárek!

ROZPÁLENÉ HUSTOPEČE VYHRÁL JAN TALAŠ

19.6.2019ROZPÁLENÉ HUSTOPEČE VYHRÁL JAN TALAŠ

Vyprodaná Markéta hostila 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze

18.6.2019Vyprodaná Markéta hostila 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze

Mareš s Hlouškem berou první absolutní vítězství!

18.6.2019Mareš s Hlouškem berou první absolutní vítězství!

Trojice z Moravskoslezského kraje se chystá zdolat K2

17.6.2019Trojice z Moravskoslezského kraje se chystá zdolat K2

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace