Rahal a Hunter-Reay znovu na startu

Publikováno: 17.6.2010

Graham Rahal znovu dostal šanci závodit, po třech podnicích se Sarah Fisher a jedním s otcem Bobbym ho angažovala stáj Dreyer & Reinbold Racing za zraněného Mike Conwaye. Nadšení zavládlo i v týmu Andretti Autosport. Ryan Hunter-Reay se těšil podpory IZOD pouze do závodu v Texasu. Andrettimu se naštěstí povedlo najít jiného mecenáše a Hunter-Reay prodloužil své působení v IZOD IndyCar o další závod.

Rahal a Hunter-Reay znovu na startu


Graham Rahal nastoupí za zraněného Mike Conway, který se léčí po těžké havárii v Indianapolis. V Texasu ho zastoupil Tomas Scheckter, ale pro krátký ovál v Iowě dostal příležitost Rahal. "Z Grahama jsme nadšení," poznamenal spolumajitel stáje Robbie Buhl."Samozřejmě přejeme Mikovi brzké uzdravení. Doufáme, že se do kokpitu co nejdříve vrátí," nezapomenul zmínit regulérního jezdce týmu.

Ryan Hunter-Reay čelil podobnému problému, sedačku v osmém podniku sezóny neměl vůbec jistou. Hlavní sponzor IZOD přislíbil finanční injekci pouze na prvních sedm závodů roku. Hunter-Reaye tak žil ve stálé nejistotě. Nakonec se Andrettimu podařilo přemluvit společnost US Ethanol, která sponzorovala stáj Rahal Letterman Racing v době, kdy za ni jezdil právě Hunter-Reaye.

Tony Kanaan zkusil jízdu na prašném oválu
Šampión z roku 2004 si poprvé vyzkoušel jízdu na prašném oválu. Charitativního závodu s dlouhým názvem Gillette Vision ProGlide Prelude to the Dream se zúčastnili v drtivé většině piloti série NASCAR. Do prestižní skupiny byl vybrán i Tony Kanaan.

"Byla to ta nejbláznivější věc, kterou jsem kdy udělal," přiznal Kanaan po závodě, ve kterém dojel na posledním 24. místě. "Hodně jsem se bavil."

"Rozhodně jsem to měl složité, nikdy předtím jsem na hlíně nezávodil a už vůbec ne testoval," komentoval své počínání Kanaan. "Ve svých 35 letech jsem nikdy neřídil vůz na povrchu jako tento."

Kanaana překvapila měnnost povrchu. "Tohle je naprosto odlišný svět. Myslel jsem, že povrch dráhy, na které závodíme v IndyCar se mění hodně, ale tady je rozdíl ještě markantnější. Můžu zde brzdit i přidávat plyn zároveň, což v IndyCar nelze."

Závod vyhrál čtyřnásobný šampión NASCAR Sprint Cup Jimmie Johnson. Výtěžek putoval do čtyř dětských nemocnic v USA. Závod každoročně organizuje Tony Stewart, bývalý jezdec IRL a dvojnásobný šampión Sprint Cup.

Za selhání požární hadice mohl lidský faktor

Po závodě v Texasu, kdy vůz Simony De Silvestro zachvátil oheň a hasičům se nepodařilo pustit proud vody na plameny, bylo zahájeno vyšetřování, ze kterého vyplynulo selhání lidského faktoru.

O bezpečnost na okruhu se stará tzv. Safety Team, jenž dorazil na místo krátce po nehodě, ale nečekaně zápolil s hadicí napojenou na přední část vozu, ze které nechtěla téct voda. Obrázky hořícího monopostu a v něm sedící De Silvestro obletěly svět. Začalo vyšetřování, které mělo zjistit, proč zařízení nefungovalo.

"Chci upozornit, že pro Safety Team je jezdcova bezpečnost maximální prioritou,"
uvedl Mike Yates, koordinátor bezpečnosti na tratích. "Před každým závodem testujeme funkčnost všech hadic. V Texasu došlo k chybě při skladování hadic po testu," přiznal Yates. Z incidentu si tak celý záchranářský tým vzal ponaučení a s vyšší precizností začal manipulovat se zařízením.

"Jediný důvod, proč na sebe záchranářský tým upoutal pozornost je, že nepředvedl svůj obvyklý výkon. Nikdo se kvůli tomu necítí hůř než oni samotní. Na svou práci mohou být hrdí a od série mají plnou podporu," chválil jejich dlouhodobou práci sportovní ředitel IRL Brian Barnhart.

Foto: IndyCar
Zdroj: IndyCar

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

11.10.2019Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

11.10.2019Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

11.10.2019Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

10.10.2019Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Filip Salač po závodě v Thajsku

8.10.2019Filip Salač po závodě v Thajsku

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace