Red Bull X-Alps se příští rok vrátí

Publikováno: 18.3.2020

V příštím roce se znovu uskuteční dobrodružný závod Red Bull X-Alps. Půjde již o jubilejní desátý ročník.

Red Bull X-Alps se příští rok vrátí

Psal se rok 2003, kdy byla realizována myšlenka dnes již zesnulého Hannese Archa a uskutečnil se premiérový ročník dobrodružného závodu Red Bull X-Alps. Od té doby se pak tento podnik koná každý druhý rok.

A několik odvážlivců se pokusí dostat přes Alpy ze Salzburgu až do Monaka také v roce 2021. Pořadatelé totiž na oficiálních webových stránkách potvrdili, že se za rok uskuteční další, již jubilejní desátý ročník tohoto klání a vyzvali zájemce o účast k přípravě přihlášek. Přihlašovací fáze odstartuje 1. července tohoto roku a potrvá do 31. srpna.

„Výběr sportovců je nesmírně náročným a jedním z nejdůležitějších aspektů této soutěže. Není to pouze o tom přijít sem a létat. Je zapotřebí rovněž síla ducha i mysli, abyste se mohli každý den posouvat, někdy rovnou dva týdny,“ říká ředitel závodu Christoph Weber.

Během závodu je soutěžícím dovoleno zdolávat trasu pouze letecky pomocí paraglidu nebo po svých. Prokázat ale musejí mimo jiné i horolezecké schopnosti. Zajímavostí rovněž je, že každý závodník má ve svém týmu jednoho člověka, který na jeho cestě do cíle slouží jako mentální, technická, ale i výživová podpora.

Ačkoli se ale již uskutečnilo devět ročníků, zatím závod nepoznal vítěze jiné než švýcarské národnosti. Zatímco premiérový ročník patřil Kasparu Hennymu, v letech 2005 a 2007 byl nejúspěšnější Alex Hofer a v posledních šesti případech kraloval Chrigel Maurer.

Cizí ale tento závod není ani Čechům. V minulosti se jich zde ukázalo hned několik a o nejlepší výsledek našich barev se postaral roku 2015 šestým místem Ondřej Procházka, který do tohoto ročníku zasáhl jako podpora Itala Aarona Durogatiho. Počítáme-li však pouze sportovce, je nejúspěšnější Stanislav Mayer, který před třemi lety obsadil desátou příčku.

Sestřih z loňského ročníku Red Bull X-Alps můžete shlédnout na SPORT 5, nebo v archivu.

FOTO: Facebook

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

LG spouští vlastní esport značku

26.5.2020LG spouští vlastní esport značku

Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

26.5.2020Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

26.5.2020MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

21.5.2020Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

První letošní závodní víkend

19.5.2020První letošní závodní víkend

Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

18.5.2020Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

Oživení pro český jachting  Neil Coxon

15.5.2020Oživení pro český jachting Neil Coxon

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace