Řezáč 33. v cíli letošní Jizerské padesátky

Publikováno: 10.2.2020

Stanislav Řezáč ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu vybojoval při svém dalším startu v Jizerské padesátce 33. místo v cíli a je tak třetím nejrychlejším Čechem dnešního závodu. „Skvělé počasí, výborně připravená trať, hory jako z pohádky, famózní atmosféra a obrovská konkurence – skvělý ročník mého „domácího“ závodu,“ řekl po závodě Řezáč.

Řezáč 33. v cíli letošní Jizerské padesátky

Stanislav Řezáč si již v pátek vyzkoušel závod ve sprintu, který pro něj není typický. „Chtěl jsem si to vyzkoušet a poměřit rychlost s kluky mladšími o deset i víc roků. Jede se to vše na stadionu, je to takový divácky atraktivní závod. Nakonec jsme jako Slavia pojišťovny SPORT TEAM byli vidět, Richard Leupold se do finále dostal a skončil devátý,“ uvádí Stanislav Řezáč.

Na první vrchařské prémii se dnes Řezáč pochyboval kolem třicáté příčky, 33. místo mu patřilo i v cíli. „Na Knejpu jsme jeli v poměrně velké skupině, výstup na Vlašský hřeben byl tradičně nesnadný, ale těšil jsem se na sjezdy, tam se dá obvykle něco získat. Nahoře v horách byl ale spíš pomalý sníh a navíc konkurence byla opravdu těžká, prvních dvacet závodníků má skvělou formu i materiál a jedou opravdu hodně rychle,“vysvětluje Řezáč.

Slavia pojišťovna SPORT TEAM reprezentovali v letošním ročníku Jizerské 50 vedle trojnásobného vítěze závodu Stanislava Řezáče také Pavel Endršt a účastník Světového poháru Richard Leupold. „Máme z našeho vystoupení týmu doma v České republice ohromnou radost. Standa je neuvěřitelný, vždyť už jezdí Jizerku skoro čtvrt století. Richard Leupold ho skvěle doplnil, stejně jako Pavel Endršt a naši další reprezentanti mezi muži. Karolína Bícová hájila naše barvy v kategorii žen a i její výkon nás těší. Letos tady byla ta nejtěžší myslitelná konkurence,“ řekl Pavel Sehnal, iniciátor Slavia pojišťovna SPORT TEAMu.

Stanislav Řezáč se nyní bude připravovat na další ze svých oblíbených závodů, 90 kilometrů dlouhý Vasův běh ve Švédsku. „Vasák se jede za tři týdny, chci se teď maximálně soustředit na trénink. Podobně jako Jizerka je to pro tisíce nadšenců dálkového lyžování mimořádný svátek, po dvaceti startech jsem tam také trochu zdomácněl a těším se na letošní ročník,“ dodává Řezáč.

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

26.3.2020Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

23.3.2020Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

23.3.2020Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

23.3.2020Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Red Bull X-Alps se příští rok vrátí

18.3.2020Red Bull X-Alps se příští rok vrátí

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace