Rubens Barichello: První dojmy z IndyCar - zamiloval jsem se

Publikováno: 19.3.2012

Na začátku března Rubens Barichello potvrdil, že v sezoně 2012 bude startovat v IZOD IndyCar Series. Po 19 sezonách brazilský jezdec končí ve Formuli 1 a pokusí se uspět v americké sérii.

Rubens Barichello: První dojmy z IndyCar - zamiloval jsem se


Závody IZOD IndyCar Series můžete v roce 2012 sledovat na TV SPORT 5 v přímých přenosech.

Brazilský veterán Rubens Barichello pro letošní sezonu ztratil angažmá ve Formuli 1. V týmu Williams jej nahradil jeho mladší krajan Bruno Senna. Mnohonásobný vítěz velkých cen Formule 1 získal kontrakt v IndyCar Series v týmu KV Racing Technology. Stane se týmovým kolegou Tonyho Kanaana, který už v americké sérii působí řadu sezon.

"Jakmile jsem poprvé usedl do auta, zamiloval jsem se," říká Rubens Barichello o první zkušenosti s vozem IndyCar. "Oproti Formuli 1 je to jiný monopost, jinak se řídí, ale pořád je dost rychlý. Na starty v IndyCar se strašně těším. Je to vyrovnaná série, v níž může zvítězit kdokoli, o ničem není dopředu rozhodnuto a vítěz je jasný skutečně až v cíli, a to je podle mě největší lákadlo Indy Car."

"Pro mě osobně je úžasné to, že mým týmovým kolegou bude můj skvělý přítel Tony Kanaan. Máme mnoho společného - naše rodiny se přátelí, já jsem kmotrem jeho syna, on je kmotrem mého, máme společnou nadaci Barichello - Kanaan - a teď budeme týmovými kolegy!" těší se Barichello, a zdůrazňuje, že to rozhodně neznamená, že by si dali něco zadarmo. Právě naopak! Oba jezdci se těší na vzájemné souboje.

~

"Myslím, že do IndyCar vstupuji v té nejlepší sezoně," je přesvědčen 40letý Barichello. "V šampionátu se letos hodně změní - jiné budou monoposty i motory, na to se moc těším. Doufám, že budu týmu prospěšný a už při přípravě vozu přispěji svými zkušenostmi. Je úžasné, že budu při vývoji motoru i šasi."

"Před prvními testy na Sebringu jsem neměl nejmenší potuchy, jak to bude probíhat. Ale pak jsem pořád po Tonym chtěl, aby mi ještě půjčil auto," směje se Barichello. "Těším se, že na příštích testech už budu mít vlastní vůz a nebudu ho muset pořád otravovat!"

"Ve voze jsem se cítil skvěle, je až neuvěřitelné, jak rychle jsem si zvykl! A bylo krásné, že když jsem vylezl z monopostu, sešlo se tolik lidí, kteří na mě volali a přáli mi hodně štěstí, to bylo příjemné. Nejenže se přišli podívat, ale chtěli si i trochu popovídat, což se mi líbí, protože tak člověk získává zpětnou vazbu."

"Spojené státy znám, strávil jsem tu hodně dovolených, viděl jsem tu hodně závodů, ale nikdy jsem nebyl jejich součástí - to pro mě bude úplně nová zkušenost! Závody IndyCar jsou jiné, než s jakými mám zkušenosti, budu tu nováčkem. Ačkoli rychlé zatáčky miluji, nevím, co přesně čekat. Ale doufám, že si zvyknu rychle, protože musím myslet na výsledek v šampionátu."

"Když se mě ptáte, jaký výsledek bych si přál, pak říkám, že samozřejmě ten nejlepší, že bych rád vyhrál. Ale musím být realista!" říká Barichello. "Musím zůstat nohama na zemi. V IndyCar je tolik silných soupeřů - Tony Kanaan, Dario Franchitti, Will Power, jezdci Penske a další - ale nejen ti, vlastně každý může vyhrát. Já jsem pořád nováček, nebudu stoprocentně připraven na všechny situace... Musím prostě jet, jak nejlépe umím. Na konci sezony budeme vědět víc - jestli budu osmý, devátý, nebo desátý. Ale doufám, že horší než osmý nebudu a že to bude dobrá sezona!" uzavírá jezdec.

Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

18.9.2019Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace