Sainz zvolen nejvýznamnějším jezdcem historie WRC

Publikováno: 7.5.2020

V hlasování fanoušků a novinářů o nejvýznamnějšího jezdce Mistrovství světa v rallye zvítězil Carlos Sainz. Španěl porazil ve finále devítinásobného šampiona Sébastiena Loeba.

Sainz zvolen nejvýznamnějším jezdcem historie WRC

Také letošní sezona WRC je kvůli současné situaci ohledně koronavirové pandemie pozastavena. I v tomto období se ovšem pořadatelé snaží pro své příznivce hledat nějakou formu zábavy a v dubnu proto přišli s vyřazovacím turnajem o nejvýznamnějšího jezdce historie WRC. V něm se utkalo celkem 20 závodníků včetně všech 18 držitelů jezdeckého titulu, který se na této scéně uděluje od sezony 1979. Zde mohli fanoušci o konečném výsledku rozhodovat společně s týmem novinářů.

Soutěž vyvrcholila finálovou bitvou, v níž proti sobě stanuli devítinásobný šampion a podle mnoha statistik nejúspěšnější závodník WRC v dějinách Sébastien Loeb s mistrem světa z let 1990 a 1992 Carlosem Sainzem. Vítězně nakonec vyšel ze souboje těchto dvou jezdců, kteří byli v období 2003-2005 dokonce i týmovými kolegy u továrního týmu Citroënu, druhý jmenovaný. Španěl obdržel celkem 57,28 % hlasů.

„Po tomto uznání nemohu být šťastnější a více hrdý. Moc vám děkuji, že jste mě jednak dostali až do finále a poté samozřejmě také za to, že jste mi umožnili získat toto uznání v souboji se Sébastienem Loebem. Nemusím říkat, jak moc Sébastiena Loeba uznávám a jak moc by si zasloužil stát se tím nejvýznamnějším. To ale neplatí pouze o něm. Všichni mistři světa by si toto ocenění zasloužili. Někdo ale zvítězit musel a v tomto případě jsem to byl já. Do rallye jsem dával všechno. Rallye byl můj život, můj sen a dnes mi tímto rallye a celá jeho rodina vykouzlila velký úsměv na tváři,“ vzkázal Sainz na oficiálních stránkách WRC v úterý po svém vítězství.

První krok na cestě za ovládnutím této ankety udělal vítěz celkem 26 podniků MS, který po odchodu ze šampionátu zazářil také na slavné Rallye Dakar a třikrát ovládl kategorii automobilů, v osmifinále triumfem nad Hannu Mikkolou. Ve čtvrtfinále poté zdolal dalšího Fina Tommiho Mäkinena a v semifinále si připsal skalp Sébastiena Ogiera. Loeb se poté do finále probojoval přes Richarda Burnse (osmifinále), Waltera Röhrla (čtvrtfinále) a Juhu Kankkunena (semifinále). 

Pokud jde o úřadujícího mistra světa Otta Tänaka, ten si až jakožto čtrnáctý nasazený musel postup do osmifinále nejprve vybojovat v kvalifikaci. Zde však proti Markku Alénovi uspěl. Mezi nejlepšími šestnácti ale Estoncova pouť skončila poté, co podlehl Mäkinenovi.

Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

3.6.2020Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

Landa se vrací k rallye

3.6.2020Landa se vrací k rallye

Ogier by mohl pokračovat ještě rok

3.6.2020Ogier by mohl pokračovat ještě rok

První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

3.6.2020První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

3.6.2020Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

Nové číslo časopisu Motorbike!

3.6.2020Nové číslo časopisu Motorbike!

Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

1.6.2020Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace