Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Publikováno: 23.3.2020

Kapitán hokejistů Orlů Znojmo Radim Matuš hodnotí uplynulou sezonu EBEL jako úspěšnou.

Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Poslední ročník mezinárodní soutěže EBEL byl kvůli koronaviru předčasně ukončen v době, kdy probíhaly čtvrtfinálové zápasy. Orlům Znojmo tak stejně jako jejich soupeřům nebylo umožněno sezonu dohrát.

Kapitán Jihomoravanů Radim Matuš ovšem nesmutní a vystoupení svého celku v sezoně 2019/2020 považuje za úspěšné. Přiznává však, že poslední zápasy před ukončením ligy se vyznačovaly zvláštní atmosférou.

„Je zvláštní hodnotit sezonu bez konce. Podle mě byla úspěšná. V základní části jsme do posledního kola bojovali o umístění mezi nejlepšími pěti. Z nadstavby se nám podařilo postoupit do play-off. Tam to už bylo zvláštní. Mluvilo se jen o koronaviru. Nebylo možné se plně odtrhnout od médií. Všechno to asi mělo nějaký dopad. Na stadion nechodili lidi. Na čtvrtfinále dorazilo jen 1400 fanoušků. Nevím, jestli se báli nebo čím to bylo způsobeno. Jako hráči jsme to vnímali, bylo to opravdu zvláštní,“ uvedl šestadvacetiletý útočník pro oficiální stránky klubu.

Řeč přišla pochopitelně také na předčasné ukončení EBEL. Pro rozhodnutí organizátorů má Matuš pochopení: „Je lepší soutěž ukončit než hrát bez diváků. Sport se hraje pro lidi. Samozřejmě, že nás hokej živí a baví, ale na zavřených stadionech bez fanoušků bych hrát nechtěl.“

Matušova sezona byla ovlivněna dlouhodobým zraněním, kvůli kterému odehrál v základní části a play-off dohromady pouze 33 zápasů. Na své konto si připsal celkem 13 kanadských bodů, které všechny nasbíral v základní části. Zatímco šestkrát se do soupeřovy sítě sám trefil, v sedmi případech se na vstřelené brance znojemských podílel asistencí.

FOTO: Tomáš Žák ml.

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

LG spouští vlastní esport značku

26.5.2020LG spouští vlastní esport značku

Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

26.5.2020Ondřej Teplý vyhrál na Rozkoši

MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

26.5.2020MMČR - Miniracing rozjede sezónu 2020 ve Vysokém Mýtě

Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

21.5.2020Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý

První letošní závodní víkend

19.5.2020První letošní závodní víkend

Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

18.5.2020Návrat WRC do Keni se o rok odkládá

Oživení pro český jachting  Neil Coxon

15.5.2020Oživení pro český jachting Neil Coxon

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace