Simona De Silvestro absolvovala zkoušku ohněm

Publikováno: 7.6.2010

Po výborném výkonu v Indianapolis přišla ledová sprcha, lépe řečeno ohnivá sprcha. Simona De Silvestro se trápila s přetáčivým vozem a nakonec skončila ve zdi s monopostem v plamenech. Z kritické situace, kdy oheň nabýval na intenzitě, si odnesla lehce popálenou pravou ruku.

Simona De Silvestro absolvovala zkoušku ohněm

Nepovedený víkend začal v kvalifikaci, De Silvestro nestačila na konkurenci a zajela nejpomalejší čas. "Takovou kvalifikaci jsme neočekávali, nicméně vůz zlepšujeme, což prokázal poslední trénink," poznamenala před závodem De Silvestro.

V závodě se jí vedlo o něco lépe, po úvodních dvaceti kolech předjela pět vozů a po prvních pitstopech vystoupala na 16. příčku. Předčasný konec nastal v 99. kole havárií ve druhé zatáčce. "Poslední pár kol byl monopost přetáčivý. Několikrát se mi ho podařilo dostat pod kontrolu, ale nakonec jsem narazila do zdi," popisovala krušné momenty v závodě.

Neovladatelný monopost po kontaktu se zdí zachvátil oheň a sjel dolů na vnitřek dráhy. Záchranářský tým dojel k De Silvestro 25 vteřin po nehodě, ale čelil problémům s hasícím zařízením na požárním voze, které nefungovalo. Mezitím se oheň rozšiřoval ze zadní části monopostu až k De Silvestro. "Bylo to hodně děsivé," uvedl šéf stáje Keith Wiggins.

Zatímco záchranáři bojovali s nefungujícím zařízením, jejich statečný kolega dal ruce do ohně ve snaze rozepnout De Silvestro chránič krku, který ji bránil v rychlém vystoupení z kokpitu. Záchranář švýcarskou závodnici z monopostu tahal vší silou, doslova jak pytel brambor. Požární vůz nadále nefungoval. "Nemám slov," komentoval Imran Safiulla, který tým podporuje prostřednictvím Stargate Worlds. "Po tom cirkusu co jsme viděli, jsem rád, že je Simona v pořádku."Pohár A.J. Foyta pro nejlepšího jezdce na oválech
Výkonný ředitel IRL Randy Bernard přišel před více než měsícem s myšlenkou pohárů pro nejlepšího jezdce na oválech a okruzích. O pojmenování pohárů rozhodovali fanoušci prostřednictvím oficiálních stránek série IZOD IndyCar. Prozatím bylo vyhlášeno jméno trofeje určené pro nejúspěšnějšího pilota na oválech.

Fanoušci mohli vybírat z mnoha slavných jmen, vedle A. J. Foyta měli možnost hlasovat pro Rickyho Mearse, Maria Andrettiho, Billa Vukoviche a Teda Horna. Nakonec si vybrali legendárního A. J. Foyta.

"Je to pocta, které si vážím z mnoha důvodů," uvedl Foyt."Vždy jsem upřednostňoval ovály před okruhy. V době, kdy jsem vyhrával nejvíce závodu, neměla série IndyCar tolik okruhů. Zároveň si vážím toho, že si mne vybrali fanoušci," zakončil spokojený Foyt.

Kdo převezme pohár pro A.J. Foyta se dozvíme na konci sezóny. Světlo světa spatří v září během závodu na oválu Twin Ring Motegi v Japonsku. Vítěz oválového šampionátu cenu převezme 2. října při posledním závodě na oválu Homestead-Miami.

Pětasedmdesátiletý A. J. Foyt vyhrál 67 závodů, z toho 64 na oválech, 24 z nich patřilo do kategorie prašných. Na okruzích se mu podařilo triumfovat třikrát, slavil v Castle Rock, Mosportu a Silvestronu.

Foto: IndyCar
Zdroj: IndyCar

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

11.10.2019Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

11.10.2019Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

11.10.2019Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

10.10.2019Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Filip Salač po závodě v Thajsku

8.10.2019Filip Salač po závodě v Thajsku

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace