Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Publikováno: 10.10.2019

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích už o víkendu skončí letošní sezónu. Na Slovakiaringu se odjedou poslední závody tohoto roku.

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Druhý říjnový víkend bude posledním závodním víkendem v letošní sezóně mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích (MMČR SZM). V termínu od 11. do 13. října 2019 se odjede sedmé kolo této sezóny. Prvních šest závodních víkendů se jelo spolu s mezinárodním šampionátem Alpe Adria promotéra Lutec a ten poslední bude uspořádán ve spolupráci se slovenskou motocyklovou federací (SMF). A kde jinde, než na Slovakiaringu. Na této trati se jelo již na začátku sezóny, takže jak ji otevřel, tak ji také uzavře. 

Závody budou znovu vypsány pro třídy Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000, Superbike a také pro AlpeAdriaCupy600 a 1000. Bonusem je vložený volný závod tříd 125SP a 125GP/Moto3, ve kterém se ale nebudou udělovat body do žádného MMČR, jak již bylo několikrát oznámeno v samostatných tiskových zprávách. Kromě našich jezdců se tu bude účast jezdců ze slovenského mistrovství a poháru a také z maďarských a polských šampionátů. Díky tomu startovní listina již dávno překročila stovku přihlášených jezdců. Diváci, pro které je vstup do depa i na tribuny zdarma, si díky tomu mohou užít pěknou závodní podívanou a hezký závěr letošní motocyklové sezóny. 

Supersport 300

V nejslabší třídě Supersport 300 je v MMČR SZM na závodních okruzích v průběžném vedení slovenský závodník MaximRepák, kterého tak čeká domácí závod. Nyní má 188 bodů a náskok dvaceti bodů na JiříhoNespěšného, takže se může pořadí ještě změnit. Průběžně třetí je Ital ManuelRocca, který má 157 bodů. Dobře rozjetou sezónu měli také všichni tři jezdci z ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race, kterým se ale několik závodů krylo se závody v mistrovství světa, takže museli něco vynechat a tím pádem se v pořadí propadli dolu. 

Superstock 600

Velice stabilní a suverénní výkony podává JiříMrkývka ve třídě Superstock600. Ten letos posbíral tři nuly, ale k tomu připsal osm vítězství a jedno druhé místo, takže má celkem 220 bodů a slušný náskok 24 bodů na druhého KevinaRannera. Zajímavý bude také boj o třetí místo, kde TomášeŠubrta a JaromíraChlupa dělí jen dva body. Bodově však mohou dosáhnout i na vyšší příčky, takže v této třídě není ještě nic rozhodnuté. 

Superstock 1000

Ve třídě Superstock1000 je na průběžné první pozici MichalPrášek, který má 160 bodů a náskok 32 bodů na TomášeSvitoka. Tomáše čeká domácí závod, takže bude chtít podat co nejlepší výkon, navíc jen bod za ním je polský reprezentant MarekSzkopek. O další dva body dál je MichalFilla a tři body za ním je MatéLaczkó, takže o druhé místo budou bojovat hned čtyři jezdci. Každá chyba bude rozhodovat, navíc ani jeden z nich na začátku sezóny na Slovakiaringu nezískal ani bod. 

Superbike

Jasným vítězem letošní sezóny ve třídě Superbike je KarelHanika, který kromě dvou nedokončených závodů vždy vyhrál. Díky tomu už může jet ve velké pohodě. Druhý průběžně je zatím MarkoJerman, za kterým je se ztrátou třiceti bodů GeroldGesslbauerJr. Závěr sezóny bohužel vynechává OndřejJežek, který byl v jednu chvíli ve vedení, poté stabilně za svým týmovým kolegou na druhém místě, ale nyní je už čtvrtý a předehnat ho může i JiříBrož, který na něj ztrácí jen šest bodů. Dobrým zpestřením závodů v Mostě byl MarekČervený, který se v obou závodech dostal na stupně vítězů. Uvidíme, zda se hvězda přírodních tratí ukáže i na Slovensku. 

Kompletní průběžné hodnocení:

https://www.autoklub.cz/wp-content/uploads/2019/10/mmcr-velka-silnice-most-1.pdf

Dušana Harvanová - členka komise SZM pro závodní okruhy

"Těším se na jezdce a závěr sezóny 2019. Karty nejsou rozdány a hrajeme do posledního kola. Přihlásit se můžete do závodů na Slovakiaringu nejpozději do 12. 10. 2019 dopoledne, abyste stihli administrativní a technickou přejímku. Zároveň chci jezdce informovat o termínu slavnostního vyhlášení letošní sezóny MMČR SZM pro první tři jezdce. To proběhne v prostorách Autoklubu dne 2. listopadu 2019. "

Harmonogram víkendu

http://www.slovakiaring.sk/fileadmin/2019/Timetable_PRIX_OF_SLOVAKIA_2019.pdf

To bude pořádná řežba! Box, K-1, MMA a vyřizování účtů… Garážové bitky se chystají na SPORT 5

4.6.2020To bude pořádná řežba! Box, K-1, MMA a vyřizování účtů… Garážové bitky se chystají na SPORT 5

Nové číslo časopisu Motorbike!

3.6.2020Nové číslo časopisu Motorbike!

Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

3.6.2020Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

Landa se vrací k rallye

3.6.2020Landa se vrací k rallye

Ogier by mohl pokračovat ještě rok

3.6.2020Ogier by mohl pokračovat ještě rok

První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

3.6.2020První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

3.6.2020Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

1.6.2020Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace