SMRT ČÍHALA V RINGU, 2.DÍL - ROMAN SIMAKOV

Bylo 5. prosince roku 2011, a v zasněženém Jekatěrinburgu se chystal souboj, který diváky zvedal ze sedadel. Sergey Kovalev i Roman Simakov byli v té době dvě ruské boxerské hvězdy. Oba věděli, že vyhrát může jen jeden z nich, ale ani jeden z nich netušil, že si ruku po zápase už nikdy nepodají.

SMRT ČÍHALA V RINGU, 2.DÍL - ROMAN SIMAKOV

Publikováno: 25.7.2018

Když gong odzvonil konec šestého kola, reportéři si kladli otázku, zda je sedmadvacetiletý Roman Simakov připraven zasáhnout i do dalšího kola, jelikož právě uběhlé kolo jasně prohrál, soupeř ho navíc zasypal několika přesnými a tvrdými údery. V nástupu do dalšího kola však Simakov vypadal, že je v pořádku. Ještě netušil, že tohle sedmé kolo se pro něj stane tragicky osudným. 

Kovalev byl znovu výrazně lepší a dvě minuty před koncem kola zasáhl Simakova zdánlivě neškodným úderem pravicí, po kterém Simakov spadl a při pokusu postavit se zavrávoral a zůstal viset opřený mezi provazy. Rozhodčí zápas ukončil, a zatímco Kovalev slavil skutečnost, že udělal velký krok do světa velkého boxu, na druhé straně ringu začal boj o Simakův život.

Simakov byl z ringu odnesen na nosítkách, a ihned převezen do nejlepší nemocnice v Jekatěrinburgu.
Během převozu do nemocnice však upadl do kómatu a i když byl ihned operován, jeho život se už zachránit nepodařilo. Zemřel na následky zásahu do hlavy a masivnímu poranění mozku, kterému podlehl o tři dny později.
Roman Simakov byl pohřben ve svém rodném městě Kemerovo na Sibiři.

Nadějný boxer Roman Simakov měl do zápasu na svém kontě 19 vyhraných zápasov z celkového počtu 22. Jeho soupeř Sergey Kovalev udělal v profesionálním boxu velkou kariéru, když se už o dva roky později stal šampionem prestižní organizace WBO.

Zdroj foto: Koláž SPORT 5

comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Sledujte kdekoli

Sledujte kdekoli

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace