SMRT ČÍHALA V RINGU, 3.DÍL - Mike Mittelmeier

Publikováno: 2.8.2018

Jméno Mike Mittelmeier budete googlit nejspíš marně. Mike nebyl žádný slavný zápasník, žádné tituly, pásy, nic takového. Do kroniky MMA se zapsal jako ten, který umřel na následky použití nedovolené techniky. Jakou technikou ho tehdy jeho soupeř doslova zabil?

SMRT ČÍHALA V RINGU, 3.DÍL - Mike Mittelmeier

Koncem dubna roku 2012 se v Bolívii konal turnaj MMA pořádaný organizací Red Army Team. Na svůj první profesionální zápas se těšil také dvacetiletý Bolíviec Mike Mitelmeier, který měl za sebou skvělou amatérskou kariéru v bojových sportech. Byl například vícenásobný národní šampion v Kick-boxu a doma měl stříbrnou medaili z jihoamerického mistrovství konaného před 3 lety. 

Soupeřem mu měl být jistý Franz Barrera z konkurenčního gymu a rovněž zkušený kick-boxer. Oba zápasníci slibovali tvrdou podívanou a ani jeden nechtěl toho večera za žádnou cenu odejít domů poražen. 

Ze zápasu se dochovalo jen několik amatérských záznamů (ve videu konec zápasu od 1:17), z nichž jeden celou tragédii zachytil. Běželo třetí kolo a zápasníci boj převedli na zem. A právě tam se Mikovi podařilo zaklínit Barrerovi nohy, čímž získal výhodu. Ta však netrvala dlouho. Barrerovi se podařilo jednu nohu vyprostit a poté přišel z jeho strany naprostý zkrat. Rozmáchl se a silným kopem mířeným patou nohy zasáhl ležícího Mike do hlavy. Takovýto způsob kopu patou je v pravidlech MMA nepřípustný. Rozhodčí zápas ihned ukončil pro diskvalifikaci Barrery a vítězství tak připadlo viditelně otřesenému Mitelmeierovi.

Mike se z vítězství ani neradoval, zůstal ležet na zemi a o pár vteřin později se zhroutil s mohutným mozkovým krvácením. Tvrdí se, že promotéři neměli před halou připravenou sanitku, a než dorazila, trvalo to příliš dlouho než byl Mike přemístěn do nejbližší nemocnice. Z bezvědomí se však už nikdy neprobral a o 6 dní později na masivní krvácení do mozku zemřel. Na sherdogu mu zůstalo v kolonce rekordu jedno zelené políčko za výhru. Franz Barrera už nikdy k zápasu MMA nenastoupil. 

Fotbalové ikony na SPORT 5!

29.5.2019Fotbalové ikony na SPORT 5!

Ronaldo, Messi a spol. na SPORT 5!

22.5.2019Ronaldo, Messi a spol. na SPORT 5!

Český tým se vrátil na stupně vítězů: Correa skvěle v šampionátu F2

24.6.2019Český tým se vrátil na stupně vítězů: Correa skvěle v šampionátu F2

Na co si asi plácli Charouz s Rytmusem? Hádejte a vyhrajete skvělý dárek!

23.6.2019Na co si asi plácli Charouz s Rytmusem? Hádejte a vyhrajete skvělý dárek!

ROZPÁLENÉ HUSTOPEČE VYHRÁL JAN TALAŠ

19.6.2019ROZPÁLENÉ HUSTOPEČE VYHRÁL JAN TALAŠ

Vyprodaná Markéta hostila 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze

18.6.2019Vyprodaná Markéta hostila 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze

Mareš s Hlouškem berou první absolutní vítězství!

18.6.2019Mareš s Hlouškem berou první absolutní vítězství!

Trojice z Moravskoslezského kraje se chystá zdolat K2

17.6.2019Trojice z Moravskoslezského kraje se chystá zdolat K2

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace