Stanislav Řezáč poběží z Toblachu do Cortiny

Publikováno: 31.1.2020

Po obsazení dvacáté příčky v závodu Marcialonga minulý týden se zítra Stanislav Řezáč postaví na start dalšího podniku Visma Ski Classics. „Toblach jsem původně neměl v plánu a Marcialonga byla opravdu namáhavá. Zítřejší závod ale zkusím, je to v zájmu týmu a kvůli nedostatku sněhu byl zrušen nedělní König Ludwig Lauf, tak do toho jdu,“ říká Řezáč.

Stanislav Řezáč poběží z Toblachu do Cortiny

Po několika dnech tréninku v Jizerských horách pokračoval Stanislav Řezáč ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu v přípravě na další závody v rakouských Alpách. V Jizerkách je pořád trochu sněhu, projel jsem si část trati Jizerské 50 a držím nám všem palce, aby nezačalo příští týden pršet. Věřím ale, že to vydrží a snad i nějaký sníh připadne. V Alpách jsou podmínky pochopitelně stabilnější, dnes přejíždím do Toblachu a ráno jdu na start,“uvádí Stanislav Řezáč.

42 kilometrů trati z Toblachu do Cortiny d´Ampezzo přivítá letos rekordní počet 2178 účastníků, které čeká tradiční a náročná trať. Je to sice kratší, ale těžký závod. Od stratu se stoupá postupně do více než 1500 metrů nad mořem, kde je na třicátém kilometru v Cimabanche vrchařská prémie. Odtud je to pro změnu zase pěkně z kopce, takže komu se podaří příprava lyží, bude mít velkou výhodu,“vysvětluje Stanislav Řezáč.

Za Slavia pojišťovna SPORT TEAM nastoupí zítra na start také další závodníci a závodnice. Sedmý podnik Visma Ski Classics poběží v barvách našeho týmu kromě Standy také Karolína Bícová, Klára Moravcová a Tereza Hujerová. Start si tentokrát nenechám ujít ani já osobně, na poslední závod, který se počítá do Alpské trofeje v rámci Ski Classics, se moc těším,“uvádí Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor jejího SPORT TEAMu.

Start závodu žen je naplánován na sobotu 1. února 2020 v 8:30, elitní vlna mužů vyrazí na trať v 9:10.

Školení jezdců SZM AČR na rok 2020

25.2.2020Školení jezdců SZM AČR na rok 2020

Salač skončil při testech v Jerezu devátý

25.2.2020Salač skončil při testech v Jerezu devátý

Knoppovo dubajské účinkování: Vylepšení maxima i promarněné příležitosti

24.2.2020Knoppovo dubajské účinkování: Vylepšení maxima i promarněné příležitosti

Mr. Playstation v Praze: Fraga měl v Česku napilno

24.2.2020Mr. Playstation v Praze: Fraga měl v Česku napilno

David Undertaker Dvořák vstupuje do UFC

21.2.2020David Undertaker Dvořák vstupuje do UFC

Knoppa čeká druhý formulový podnik

21.2.2020Knoppa čeká druhý formulový podnik

Charouz Racing System vstupuje do nové sezóny F2 a F3

18.2.2020Charouz Racing System vstupuje do nové sezóny F2 a F3

Piquet toho v Praze stihl hodně: České holky, práci i setkání se sponzory

17.2.2020Piquet toho v Praze stihl hodně: České holky, práci i setkání se sponzory

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace