Světový rallycrossový šampionát by měl odstartovat v srpnu

Publikováno: 8.5.2020

Rallycrossové mistrovství světa by se mělo vrátit na závodní tratě v srpnu. Během tohoto měsíce je ve švédském Höljes na programu úvodní podnik sezony.

Světový rallycrossový šampionát by měl odstartovat v srpnu

Letošní ročník Mistrovství světa v rallycrossu (WRX) měl původně odstartovat o víkendu 17.-19. dubna podnikem ve španělské Barceloně. Tak jako v případě většiny motoristických šampionátů se ale i zde koronavirová pandemie postarala o odložení startu nové sezony a katalánské klání se tak nakonec v původním termínu neuskutečnilo. Stejný osud navíc později potkal také závody v portugalském Montalegre (2.-3. května), belgickém Spa-Francorchamps (16.-17. května) a norském Hell (13.-14. června).

Nyní již ale příznivci této série spatřují světlo na konci tunelu. Pořadatelé totiž vydali upravenou podobu kalendáře pro sezonu 2020. Ta místo původně plánovaných jedenácti obsahuje pouze devět závodů, přičemž první z nich se má uskutečnit o víkendu 20.-23. srpna v Höljes. Švédské klání se za normálních okolností mělo odjet v termínu 4.-5. července.

Ze Skandinávského poloostrova se poté šampionát vydá do francouzského Lohéac, které si i v upravené verzi kalendáře zachovalo původní termín konání (4.-6. září). Datum se neměnilo ani u lotyšské Rigy (18.-20. září), která přivítá třetí dějství sezony 2020.

Na pořádný rallycrossový nášup se fanoušci mohou těšit v říjnu. Během něj totiž seriál nejdříve v alternativních termínech absolvuje závody ve Spa-Francorchamps (2.-4. října), Montalegre (9.-11. října) a Barceloně (16.-18. října). O víkendu 29.-31. října pak zavítá také na okruh Yas Marina v Abú Zabí. Během víkendu ve Spojených arabských emirátech navíc na jezdce čekají hned dvě klání. Půjde o vůbec první dvojzávod v historii šampionátu, který zatím za sebou má šest ročníků.

Dějištěm závěrečné bitvy roku bude Nürburgring. V Německu se namísto prvního srpnového víkendu bude závodit až v termínu 11.-13. prosince.

Z kalendáře nakonec byly vyřazeny Hell, Petrohrad a Kapské Město. Zatímco v prvním případě se tak stalo kvůli vytíženosti místní trati, z ruského klání sešlo kvůli smluvním potížím a do Jižní Afriky se šampionát nepodívá z logistických důvodů. Je ale třeba podotknout, že se stále jedná o provizorní verzi kalendáře.

Ve vybraných podnicích budou vrcholnou kategorii Supercar, kterou uvidíme během každého závodního víkendu, doprovázet také třídy RX2 a Projekt E. Zatímco první zmíněnou kategorii uvidíme ve Švédsku, Francii, Portugalsku, Španělsku a Německu, elektrická vozidla kategorie Projekt E s výjimkou Švédska s Německem ještě také v Lotyšsku a Belgii.

V rámci podniků WRX se ale představí rovněž evropský šampionát této disciplíny. V úvodních čtyř kláních si zazávodí třída Euro Supercar. Kategorii Super 1600 čeká měření sil během prvních tří závodních víkendů a poté také ještě v Montalegre a Barceloně.

Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

3.6.2020Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

Landa se vrací k rallye

3.6.2020Landa se vrací k rallye

Ogier by mohl pokračovat ještě rok

3.6.2020Ogier by mohl pokračovat ještě rok

První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

3.6.2020První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

3.6.2020Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

Nové číslo časopisu Motorbike!

3.6.2020Nové číslo časopisu Motorbike!

Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

1.6.2020Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace