Tänakovi se u Hyundai líbí

Publikováno: 11.5.2020

Ott Tänak poskytl rozhovor pro oficiální stránky šampionátu WRC. V něm mimo jiné uvedl, že si spolupráci s Hyundai zatím pochvaluje.

Tänakovi se u Hyundai líbí

Poté, co se Ottu Tänakovi podařilo v loňské sezoně WRC vybojovat titul a stát se prvním mistrem světa nepocházejícím z Francie od roku 2003, kdy slavil Petter Solberg, rozhodl se změnit působiště. Z Toyoty zamířil do řad továrního týmu Hyundai. A své dosavadní partnerství s jihokorejskou značkou hodnotí pozitivně.

„Zatím jsme neodjeli mnoho rallyových podniků a absolvovali pouze pár testů. Již se mi ale mnoho lidí podařilo poznat a mohl jsem také vidět, jak profesionální tento tým je. Všichni pracovali opravdu tvrdě, abychom to já a Martin (Järveoja, spolujezdec – pozn. red.) měli co nejjednodušší. Okamžitě také byli otevření zpětné vazbě. To je něco, co může tým posílit,“ uvedl Tänak v rozhovoru pro oficiální webové stránky WRC.

Estonec dále prozradil, že se mu během současné koronavirové přestávky po závodění stýská. Je ale rád, že může trávit více času s rodinou.

„Rozhodně mi chybí závodění, soutěže a servisácká rodina. Jsem ale v pohodě. Určitě je to ta nejdelší doba, kterou jsem strávil se svou rodinou, což je pozitivní stránka této situace.“

Během aktuálního období se řada motoristických šampionátů a závodníků přesunula na scénu elektronického sportu. Nikoli však Tänak. Podle jeho názoru navíc nemají virtuální závody pro rallyové jezdce takový přínos jako pro okruhové piloty.

„Pro rallyové závodníky něco takového není úplně to pravé. V případě okruhových jezdců se jedná o něco trochu jiného, neboť se mohou učit okruhy, ale u nás to tak úplně není. Během této doby jsem poměrně hodně zaměstnán jinými věcmi, jako je například trénink.“

V barvách Hyundai se zatím Tänak představil ve třech podnicích. Jeho premiéra na Rallye Monte Carlo příliš slavně nedopadla a po havárii se do cíle nepovídal. Poté však následovaly ve Švédsku a Mexiku dva stříbrné úspěchy, po kterých mu v průběžném pořadí jezdců patří se 38 body páté místo. 

 

Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

3.6.2020Premiérovou eSport Rallye Český Krumlov vyhrál Dennis Zeťák

Landa se vrací k rallye

3.6.2020Landa se vrací k rallye

Ogier by mohl pokračovat ještě rok

3.6.2020Ogier by mohl pokračovat ještě rok

První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

3.6.2020První závody sezóny s MMČR - Miniracing ve Vysokém Mýtě

Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

3.6.2020Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

Nové číslo časopisu Motorbike!

3.6.2020Nové číslo časopisu Motorbike!

Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

1.6.2020Nový pořad plný motorek! Motorbike na SPORT 5!

Pozvánka na Nechranice

28.5.2020Pozvánka na Nechranice

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace