Technická porucha ukončila závod Filipa Salače

Publikováno: 6.5.2019

Čtvrtý závod letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů uspořádaný ve španělském Jerezu skončil pro Filipa Salače předčasně. Kvůli technické poruše na své KTM musel přibližně v polovině závodu odstoupit. Nyní se připravuje na následující testy, které v Jerezu budou hned v úterý.

Technická porucha ukončila závod Filipa Salače

Ve španělském Jerezu se dnes odjela čtvrtá Velká cena letošní sezóny mistrovstvísvětasilničních motocyklů. Jako první vyrazili na trať jezdci nejslabší třídy Moto3, které čekal závod na 22 kol. V Jerezu se od rána držely stabilní podmínky, když bylo polojasno s teplotou vzduchu i trati kolem 19°C.

Filip Salač spolu s mechaniky týmu Redox Prüstel GP zkoušel změny v nastavení do ranního Warm Upu, ale ty se ukázaly jako krok špatným směrem, protože byla okamžitě zničena zadní pneumatika. Do závodu proto přišly další změny, které se naopak ukázaly jako správné a Filip se cítil velice dobře. Během úvodních kol závodu získal několik pozic a začal stahovat skupinu, která jela o mistrovské body. Bohužel poté přestala jeho KTM jet a ze závodu musel odstoupit. Nyní se připravuje na nadcházející testy, které se v Jerezu rozjedou již za dva dny.  

Filip Salač

"Dnes ráno jsme ve Warm Upu zkoušeli nějaké změny, které mi po dvou kolech roztrhaly pneumatiku. Kvůli tomu jsme museli hned přezout na jinou, již použitou, pneumatiku, protože na tamté se nedalo vůbec jet. Poté jsem měl dobře rozjeté kolo, ale zavřel se mi předek a málem jsem spadl. Naštěstí jsem to ustál, ale skončil jsem na 28. místě. Věděli jsme, co změnit a již v zaváděcím kole před závodem jsem se na motorce cítil mnohem lépe. Do závodu jsem neměl moc dobrý start, ale začal jsem to dohánět a s Kaitem Tobou jsme sjížděli skupinu, která bojovala o 14. místo. Poté mi ve dvou kolech začala chybovat motorka, úplně ztratila výkon a všichni mě předjeli. Nakonec se vypnula úplně a já musel odstoupit. Přišli jsme na to, že to byla technická závada s elektronikou. V závodě jsem zajel celkem dobrý čas - 1:47 nízkých - což není úplně špatné, byl vidět progres a zajel jsem si osobní rekord. V úterý nás čekají testy, ve kterých bych se chtěl ještě více časově zlepšit. Děkuji všem fanouškům, sponzorům, rodině, panu Šťovíčkovi a všem, co mě podporují. Uvidíme se v Le Mans."

Příští Gran Prix se jede ve francouzském Le Mans od 17. do 19. května 2019.

Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

18.9.2019Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace