Testem v Portimãu se ACCR Czech Talent Team - Willi Race připravil na závěr sezóny

Publikováno: 30.8.2019

Mistrovství světa Superbiků má v tuto chvíli dlouhou letní pauzu mezi závody. Té ACCR Czech Talent Team - Willi Race využil k testování pro co nejlepší přípravu na poslední závody tohoto roku.

Testem v Portimãu se ACCR Czech Talent Team - Willi Race připravil na závěr sezóny

Dva měsíce pauzy mezi závody není pro ACCR Czech Talent Team - Willi Race chvílí k odpočinku, ba naopak. Pracuje se v přípravě na závěrečná kola sezóny v seriálu mistrovství světa Superbiků. Český tým proto vyrazil na dvoudenní soukromé testování do portugalského Portimãa, aby se na závodní víkendy v Portimãu a Magny-Cours dobře připravil, protože jde o náročné tratě. Během testu se pracovalo hlavně na nastavení a s odvedenou prací je tým spokojený. 

Oliver König

"Máme za sebou dva dny testů v Portimãu. Za tuto příležitost chci poděkovat týmu, protože by to bez něj nedopadlo. Jsem rád, že jsme se sem mohli podívat. Při prvním výjezdu mě trať velice překvapila, protože je náročná a specifická. Na motorce jsem dlouho neseděl, takže jsem postupně chytal rytmus. První den to nebylo ideální, pracovali jsme na nastavení motorky a čelili technickým problémům. Druhý den to zpočátku také nebylo dobré, ale poté jsme vyřešili hlavní problém v nastavení a ke konci se nám podařilo zajet docela slušný čas. Nakonec to proto hodnotím pozitivně. 

Za čtrnáct dnů tady pojedeme oficiálně, takže uvidíme, jak na tom budeme v porovnání s konkurencí, protože teď jejich časy ještě neznáme. Myslím si, že na tom nejsme špatně. Děkuji všem mechanikům a těm, co se toho zúčastnili, protože se test vydařil. Bez toho by to v závěru sezóny bylo těžké. Nyní jsme udělali dobrý krok k tomu, abychom byli dobře připraveni na Portimão a Magny-Cours, kde jsem byl také testovat, ale naopak s Milošem Čihákem, kterému také děkuji."

Vojtěch Schwarz

"Úspěšně jsme dokončili testování v Portimãu. Myslím, že ho můžeme hodnotit kladně. Vyzkoušeli jsme změny a oproti posledním závodům jsme se dost posunuli v tom, jak vnímáme nastavení motorky. Zkoušeli jsme několik věcí pro nadcházející závod na této trati. S testem jsem spokojený a moc děkuji celému týmu za to, že jsme mohli na tento test odjet."

Miloslav Hřava

"Z počátku testování jsme se trochu prali s nastavením, ale nakonec se nám motorku podařilo nastavit dobře. Vše poté fungovalo výborně. Trať se mi moc líbila, ale byla hodně náročná, takže jsou určitě místa, kde můžu zrychlit. Celkově se mi tam moc líbilo a už se těším, až tam budeme závodit. Moc děkuji týmu, mechanikům a rodině."

Jakub Smrž - manažer týmu

"Byť to nebyla levná sranda, jsem rád, že se nám podařilo testovat v Portimãu. Je to náročná trať, takže měli kluci možnost naučit se jí před ostrými závody. Všichni odvedli skvělou práci, zkusily se nějaké změny a je dobré, že máme poznatky ohledně převodu, nastavení a kluci nakroužili potřebné kilometry. Máme teď data, díky kterým se můžeme na nadcházející závodní víkend připravit."

V Centru Černý Most mohou lidé až do neděle závodit na simulátoru Zlatého volantu

21.1.2020V Centru Černý Most mohou lidé až do neděle závodit na simulátoru Zlatého volantu

Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky

21.1.2020Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky

Tým Buggyra Racing se vrátil z úspěšného Dakaru

21.1.2020Tým Buggyra Racing se vrátil z úspěšného Dakaru

Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru

20.1.2020Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru

Stanislav Řezáč třetí na padesátém ročníku Dolomitenlaufu

20.1.2020Stanislav Řezáč třetí na padesátém ročníku Dolomitenlaufu

Ptáček junior na Novém Zélandu: První tři závody a třikrát v top 10

20.1.2020Ptáček junior na Novém Zélandu: První tři závody a třikrát v top 10

Africa Eco Race 2020: 11. etapa - Palba o stošest, žádná údržba

19.1.2020Africa Eco Race 2020: 11. etapa - Palba o stošest, žádná údržba

Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

18.1.2020Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace