Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Publikováno: 11.10.2019

V Maďarsku na Hungaroringu se již tento víkend napíše letošní poslední kapitola pohárového klání ESET V4 Cupu. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyšle na trať z kalendáře seriálu Grand Prix Formule 1 hned pětici jezdců, která postupně zasáhne do pěti závodů.

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Ve sprintových závodech kategorie GTC to budou za volanty vozů Lamborghini SuperTrofeo Evo usedat Libor Dvořáček, Bronislav Formánek a Kurt Wagner, přičemž Formánkovi a Dvořáčkovi jde o zisk pódia v celkovém hodnocení. 

Bronislav Formánek je aktuálně na druhém místě za Samuelem Sládečkou a ve hře je tak šance i na celkové vítězství. K tomu je však potřeba hned dvou vítězství a minimální bodový zisk slovenského závodníka. 

To pozice Libora Dvořáčka je mnohem více přívětivější. Dvořáčkovi aktuálně patří čtvrtá příčka se ztrátou 5,5 bodu na druhého z bratrů Sládečků, Filipa. 

„Oba jezdci mají ještě teoretické šance. Zatím co v případě Broňka je to opravdu spíš jen teorie, tak v případě Libora je vše stále otevřené, má to opravdu jen a jen ve svých rukách,“ hodnotí šance svých jezdců manažer týmu Jiří Mičánek jr. 

Ten však do Maďarska nepojede pouze jako týmový manažer, ale také jako závodní jezdec. Tým se totiž rozhodl pro nasazení obou aut i do vytrvalostního závodu, ve kterém utvoří jednu z posádek Bronislav Formánek právě s Jiřím Mičánkem jr. O jízdu ve druhém voze se pak postará ostřílené duo Libor Dvořáček s Kurtem Wagnerem, kteří spolu letos startují i v prestižním Lamborghini SuperTrofeo Europe. 

Pátým jezdcem pak bude týmový junior Michal Makeš, který se svým Renaultem Clio popere o zisk titulu v pohárové, Clio Cupu. 

„Michal stále doplácí na nepovedené závody na Slovensku. Pole v Clio Cupu je velice vyrovnané. Michal dokázal letos vyhrát prvních šest závodních jízd, i přesto mu v tabulce náleží celkové druhé místo za Petrem Majerem. Ten bude ale podle dostupných informací v Maďarsku chybět a tak pokud Michal dojede alespoň jednou na bodech, nemělo by nic bránit jeho obhajobě loňského vítězství,“ těmito slovy uzavírá Jiří Mičánek své víkendové preview. 

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Simulovaný závod NASCAR sledovalo 1,33 milionu diváků

2.4.2020Simulovaný závod NASCAR sledovalo 1,33 milionu diváků

Fair Fight XI: Muradov jako komentátor! To musíte vidět…

2.4.2020Fair Fight XI: Muradov jako komentátor! To musíte vidět…

Čerstvý sedmdesátník Emerson Fittipaldi poslal vzkaz Čechům

2.4.2020Čerstvý sedmdesátník Emerson Fittipaldi poslal vzkaz Čechům

Odejde Kane z Tottenhamu?

1.4.2020Odejde Kane z Tottenhamu?

Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

31.3.2020Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace