US Racing angažoval Lomka s Tramnitzem

Publikováno: 27.2.2020

Stáj US Racing potvrdila první dva piloty, se kterými bude v letošní sezoně závodit na scéně F4. Jsou jimi Vladislav Lomko a Tim Tramnitz.

US Racing angažoval Lomka s Tramnitzem

Loňský ročník šampionátu ADAC F4 si zcela podmanila kooperace stájí US Racing a Charouz Racing System. Nejvíce se z jezdeckého kvarteta tohoto spojení dařilo Francouzovi Théu Pourchairovi, který si dojel pro mistrovský titul. O propadáku se ale rozhodně nedá hovořit ani v případě jeho týmových kolegů. Zatímco Arthur Leclerc obsadil v konečné klasifikací třetí příčku, český jezdec Roman Staněk skončil čtvrtý a Alessandro Ghiretti se umístil na šesté pozici.

Pro nadcházející sezonu se ovšem cesty zmíněných týmů rozejdou a úřadující šampiony tak budeme ve startovní listině vídat již jen pod názvem US Racing. A ekipa Gerharda Ungara již odkryla první dvě jména, která se letos pokusí navázat na úspěchy svých předchůdců. Jsou jimi Tim Tramnitz a Vladislav Lomko.

„Jsem nadšený, že postoupím o krok výše a budu roku 2020 startovat v ADAC F4. US Racing znám již řadu let a jsem opravdu šťastný, že nyní budu součástí týmu. Skutečně se zde cítím vítaný. Již během zimní přestávky jsme testovali. Během toho jsem se hodně naučil a mohl jsem tým lépe poznat,“ říká patnáctiletý Tramnitz, který doposud závodil pouze v motokárách a na formulové scéně tak letos půjde o jeho debutový ročník.

U stájového kolegy německého pilota najdeme zkušeností o trochu více. Do vozu F4 totiž Lomko usedl loni v rámci francouzského šampionátu, kde absolvoval podniky na Hungaroringu a Paul Ricard.

„Mám velkou radost z oznámení, že s US Racingem absolvuji svou první sezonu v ADAC F4. Již jsme začali pracovat. Naše cíle jsou vysoké a já jsem připraven jich dosáhnout. Nemůžu se dočkat začátku sezony,“ říká Rus, který se s výjimkou německé scény objeví v barvách stáje také ve vybraných podnicích italského šampionátu.

Zatímco u našich západních sousedů odstartuje nová sezona během posledního dubnového víkendu na Oscherslebenu, na Apeninském poloostrově se začne závodit v polovině května, kdy přivítá úvodní podnik Monza. Na SPORT 5 se opět můžete těšit na přímé přenosy.

Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

24.3.2020Pojďme porazit COVID-19 pohybem! Posílejte videa a vyhrajte super ceny

SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

23.3.2020SPORT 5 je stále zdarma a brzy už téměř všude!

Upozornění pro diváky!

13.3.2020Upozornění pro diváky!

Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

31.3.2020Olympiáda odložena na rok 2021. Co na to říkají čeští reprezentanti v jachtingu a jak tráví čas?

Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

26.3.2020Red Bull X-Alps vás posune vpřed, říká Maurer

Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

23.3.2020Vystupujeme z klece, říkají autoři knihy o počátcích MMA v ČR

Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

23.3.2020Testy splnily očekávání. Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsou dobře připraveni

Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

23.3.2020Sezona Znojma v EBEL: U Matuše panuje spokojenost

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace