Úspěšný víkend pro Buggyru, Lacko i Calvet okupovali bednu

Druhý podnik Evropského šampionátu tahačů se pro Buggyra Zero Mileage Racing team nesl ve znamení pódiových umístění. Zlatý, dva stříbrné a jeden bronzový pohár, k tomu dvě výhry a stejný počet druhých míst v GoodYear cupu. Taková je bilance z Hungaroringu.

Úspěšný víkend pro Buggyru, Lacko i Calvet okupovali bednu

Sobota: 

Adam Lacko potvrdil svoji formu z předchozích závodů a během pátečních tréninků zajel celkově  nejrychlejší čas, v sobotní kvalifikaci výsledek zopakoval a Buggyrě se na Hungaroringu začalo  blýskat na lepší časy. „Normálně tady závodíme, v květnu, teď je půlka října, takže je to dost vidět i  na počasí, ale já jsem za déšť jedině rád. Z počátku závodu to nebylo úplně jednoduché, ale nakonec  jsem Janiecovi ujel a pak už jsem si až do cíle užíval každou zatáčku,“ radoval se ze svého jubilejního  vítězství v sezóně Adam Lacko. Buggyra nechyběla ani na stupních GoodYear cupu. „Závodím tu  poprvé a hned na mokru, ale musím říct, že jsem si to nesmírně užil a v cíli jsme byli s Faasem  opravdu natěsno, nakonec je z toho druhé místo, z čehož mám opravdu radost,“ popsal Téo Calvet  svůj první sobotní závod. Maďarskou premiéru si odbyla i Aliyyah Koloc. „Strašně to tu klouže,  obzvlášť když člověk vyjede mimo stopu, takže jsem se snažila jet co nejčistěji, a hlavně získat co  nejvíce zkušeností, nakonec jsem dojela pátá v rámci GoodYear cupu s čímž jsem spokojená,“  Popsala svoje sobotní dopolední snažení nejmladší závodnice v historii šampionátu. 

Druhý závod byl slovy Adama Lacka „hodně specifický“, byl totiž v polovině z nepochopitelných  důvodů přerušen červenou vlajkou! „Hned po startu mi upadl stěrač, takže jsem jel skoro naslepo. I  tak se mi podařilo se z osmého místa probojovat se až na třetí a najednou červená vlajka. Vůbec jsme netušili, co se děje, a ani jestli znovu odstartujeme, nakonec po hodině a půl čekání nás znovu  pustili na 7 kol. Startovat jsem musel z 5. místa, a byl to opravdu boj až do posledních metrů,  nakonec bohužel jen 2. místo, protože jsem Kisse už nestihl dohnat, ale já mám i tak radost, protože  se tím posouvám do čela šampionátu, takže za mě určitě spokojenost,“ rekapituloval neobvyklý druhý závod nový lídr šampionátu. Důvod přerušení byl nakonec zástupci FIA označen časový slot  světového šampionátu cestovních vozů, který se vysílal živě na Eurosportu, za který se zástupce  mezinárodní automobilové federace omluvil a označil rozhodnutí ředitelství závodů za nesprávné. „Byly to v podstatě dva závody v jednom, ale naštěstí se mi v obou půlkách dařilo, povedlo se mi  několik čistých manévrů a díky tomu jsem dojel celkově na třetím místě, z čehož mám opravdu  radost, jelikož je to moje první pódium v celkovém hodnocení ETRC,“ radoval se Calvet, který se tak  po dnešku posunul na 8.misto v celkovém pořadí šampionátu. „Byl to opravdu dlouhý a náročný  den, ale získala jsem hromadu nových zkušeností, v těchto podmínkách se člověk učí každým  odjetým kolem. Takže celkově to hodnotím pozitivně a myslím si že dvakrát 5. místo v GoodYear  Cupu z toho pokaždé na bodech v celkovém hodnocení není špatný výsledek,“ shrnula svůj den  Aliyyah Koloc 

Nedělní předpověď počasí ukazuje 50:50 déšť tak se nechme překvapit, jak to dopadne. 

Neděle: 

„Včera to bylo lepší, sice to na startu vypadalo, že se před Kisse dostanu, ale nakonec tam cca čtvrt  metru chybělo, abych se před něj mohl zařadit, no a pak už mi začal odjíždět úplně stejně jako já  jemu včera na mokru. Zato s Jochenem jsme si krásně zazávodili, nakonec to dobře dopadlo a  skončil jsem na druhém místě,“ komentoval Adam Lacko první nedělní jízdu, do které startoval  z první řady.  

„Tohle nebyl zrovna lehký závod, ti přede mnou strašně rychle odjeli, ale podstatné je, že jsem  dokončil na druhém místě v rámci GoodYear cupu a do čtvrtého závodu budu startovat z pole  position,“ dodal Téo Calvet. Ani pro Aliyyah Koloc nezačaly nedělní závody úplně nejlépe. „Start se  mi moc nepovedl, v první zatáčce jsem dostala ránu a bohužel to odnesla guma, zvládla jsem závod  sice dojet, ale na žádné velké souboje už to nebylo,“ popsala Aliyyah svůj třetí závod. 

Včerejší předpověď se bohužel nakonec nenaplnila ani odpoledne, a tak se i druhý nedělní závod  odjel na suchu. „Tentokrát bez poháru, bramborová příčka, ale za mě asi nejzajímavější závod tentovíkend, spousta soubojů, se Steffi jsme jeli snad třičtvrtě kola vedle se. Bohužel Kiss vyhrál, takže už  vede šampionát, ale pořád jsme si zde oproti Mostu polepšili, takže za mě spokojenost,“  konstatoval Adam Lacko. I Téo Calvet byl se svým výsledkem spokojený. „Start z prvního místa pro  mě byl určitě výzva a řekl bych, že se mi i obstojně podařil, pak mě ale překvapil Antonio a následně  se přihnali všichni ostatní zezadu. Bylo to opravdu těžké snažit se je držet za sebou, takže nakonec  je z toho celkově šesté místo. V GoodYear cupu jsem však vyhrál, a to je pro mě tuto sezónu to  nejdůležitější,“ shrnul Téo svůj výkon. „Ve čtvrtém závodě jsem dojela o pár zatáček dál, než jsem  znovu od stejného jezdce dostala ránu a opět to nevydržela guma, tentokrát už to však nebylo ani  na to dojetí, takže jsem závod nedokončila. S celkovým výsledkem nijak zvlášť spokojená nejsem,  ale určitě jsem tu nabrala spoustu zkušeností a to se vždycky hodí,“ zhodnotila své maďarské  představení Aliyyah Koloc. 

„Za celý tým si myslím, že můžeme závodní víkend tady na Hungaroringu hodnotit pozitivně, škoda  toho, že Adam neudržel vedení v šampionátu, ale není všem dnům konec a my se už těšíme na další  závod v Misanu,“ shrnul závodní víkend Jan Kalivoda, manažer týmu Buggyra Zero Mileage Racing.

Další články

Martin Prokop bude na Rallye Dakar 2021 závodit barvách BENZINA ORLEN Teamu

Martin Prokop bude na Rallye Dakar 2021 závodit barvách BENZINA ORLEN Teamu

Macík před Dakarem: V rychlejším závoďáku jsem nejel

Macík před Dakarem: V rychlejším závoďáku jsem nejel

Pekař je trojnásobným šampionem Clio Cupu Central Europ

Pekař je trojnásobným šampionem Clio Cupu Central Europ

Vendée Globe: Thomson znovu ve hře

Vendée Globe: Thomson znovu ve hře

Roučková má za sebou ojedinělou sezónu. Byla úspěšná

Roučková má za sebou ojedinělou sezónu. Byla úspěšná

Evropští windsurfaři budou bojovat o poslední místa na olympiádu

Evropští windsurfaři budou bojovat o poslední místa na olympiádu

Sezona MotoGP skončila suverénním domácím triumfem Oliveiry

Sezona MotoGP skončila suverénním domácím triumfem Oliveiry

ESET Cup: U Pavlovce panuje s letošní sezonou spokojenost

ESET Cup: U Pavlovce panuje s letošní sezonou spokojenost

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy zahájily přípravu na Rallye Dakar

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy zahájily přípravu na Rallye Dakar

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace