Video: Český tým Lotus v USA nakročil k titulu

Ještě jeden poslední krůček chybí k tomu, aby si česká stáj Lotus připsala fenomenální úspěch v seriálu Formula V8 3.5. Ten předposlední černozlatí udělali v USA na okruhu v americkém Austinu. Pietro Fittipaldi stále vede pořadí jezdců, ale Lotus po včerejšku spadnul v pořadí týmů na druhé místo.

Video: Český tým Lotus v USA nakročil k titulu

Publikováno: 18.9.2017

Už kvalifikace dávala tušit, že tento víkend bude prostě velký. Oba jezdci Lotusu zajeli nejlepší časy a do prvního závodu tak startovali z nejlepších míst. Zejména pro René Bindera to bylo velké zadostiučinění, když předchozí dva závody musel kvůli banálním problémům vzdát z velmi nadějných příček. Rakušan snad i proto vyrazil jako šíp a dobrý začátek přetavil v konečné vítězství.„Vyhrál jsem svůj první závod na tomto okruhu, takže jsem moc spokojený. Od začátku jsem měl dobrý rytmus, jelo se mí výborně,“ pochvaloval si spokojený Binder. Pro Lotus to bylo o to sladší, že třetí dojel jeho stájový kolega. „Je to skvělá trať plná rychlých úseků. Sedí mi,“ usmíval se Fittipaldi, který si upevnil první místo v průběžném pořadí seriálu i proto, že jeho největší konkurent v boji o titul Rus Isaakyan dojel až pátý.

Druhý závod vypadal z pohledu Lotusu dlouho na katastrofu. Fittipaldi závod nedojel kvůli prasklé brzdové hadičce, pro Bindera skončil kvůli technické závadě vlastně ještě dřív, než pořádně začal. Rakušan totiž musel kvůli problémům v zahřívacím kole startovat z boxů, ztratil dvě kola a to už neměl šanci dohnat. Štěstím v neštěstí však pro českou stáj bylo, že nezářil ani Isaakyan. Do cíle se dostal až na šestém místě, což znamená jediné, Fittipaldi zůstává v čele pořadí jezdců a před posledním závodem v Bahrajnu má na Rusa desetibodový náskok.

1. Pietro Fittipaldi – 223 bodů
2. Matevos Isaakyan – 213 bodů
3. Egor Orudzhev – 198 bodů
4. Alfonso Celis jr. – 192 bodů
5. René Binder – 176 bodů

Na záznam obou závodů se můžete podívat zde:

První závod

Druhý závod

Foto: Dutch Photo Agency

comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Sledujte kdekoli

Sledujte kdekoli

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace