Video: Fittipaldi ovládl podnik v Mexiku a vede šampionát! Český Lotus v čele pořadí týmů!

Něco takového fanoušci českého motorsportu dlouho nezažili. Zdálo se to jako sen, který se však pomalu mění ve skutečnost. Stáj Lotus se dostala do čela pořadí týmů v seriálu Formula V8 3.5, Pietro Fittipaldi navíc vede pořadí jezdců. A to jen dva podniky před koncem sezóny!

Video: Fittipaldi ovládl podnik v Mexiku a vede šampionát! Český Lotus v čele pořadí týmů!

Publikováno: 3.9.2017

Bude to drama až do posledního kola, o tom není sporu. Mladý Brazilec se však díky parádnímu mexickému představení dostal do čela seriálu. Kdo si vzpomene na jeho dědečka, známého Emersona Fittipaldiho, který dvakrát ovládl mistrovství světa vozů formule 1, musí vědět, že tenhle boreček má závodění v krvi. Na okruhu v Mexico City se chtěl blýsknout i proto, že slavný předek se na něj byl osobně podívat a dokonce předával ceny. Nutno říct, že Emerson se musel dmout pýchou.

V prvním závodě nedal Pietro soupeřům v podstatě ani čichnout k pocitu, že by ho snad mohli z první příčky sesadit. Z rekordní pole position vyrazil jako první. Jediným zádrhelem byla kolize hned v první zatáčce, ze které se však Brazilec naštěstí dostal bez újmy. „Je to vždycky na ostří nože. Jsem rád, že jsem to ustál. Celým tým odvedl parádní práci, zasloužíme si být první," rozdával úsměvy na všechny strany bezprostředně po dojetí do cíle.

A to ještě netušil, že tu samou parádu zopakuje i o pár hodin později ve druhém závodě. "Je to snový víkend. Máme vždycky jasný cíl, vyhrát. A já jsem rád, že k tomu pomáhám. Tím spíš, že jsem tu skoro jako doma. Přeci jen je to závod, který se jede nejblíže mé rodné zemi," jásal Fittipaldi, který se dva podniky před koncem dostal do čela pořadí jezdců. Černozlatá česká stáj zároveň vede mezi týmy. Škoda, že závod nedokončil druhý jezdec teamu René Binder, který musel odstoupit z druhé pozice pro technické problémy. Lotus má i tak na kontě 356 bodů, druhý SMP racing ztrácí bodů osm. Do konce sezóny zbývá závod v USA za dva týdny a pak v Bahrajnu v polovině října.

Foto: Lotus

comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Sledujte kdekoli

Sledujte kdekoli

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace