Vítěz pole position v Indy 500 Briscoe: Závod bude hodně divoký

Publikováno: 23.5.2012

Do závodu Indianapolis 500 odstartuje z pole position Ryan Briscoe. Australan je už teď o 100 tisíc dolarů bohatší, ovšem to určitě není všechno, čeho by chtěl dosáhnout.

Vítěz pole position v Indy 500 Briscoe: Závod bude hodně divoký

SPORT 5 vysílá přímý přenos závodu Indy 500 v neděli 27. 5. od 18:05 hodin.

Briscoe předpokládá, že letošní Indy 500 bude poněkud 'divočejší' vzhledem k tomu, kolik je ve startovním poli špičkových pilotů. Sám Briscoe dosud v průběhu své kariéry vyhrál jen šest závodů, poslední vítězství oslavoval už v roce 2010. Pouze jedinou výhru si připsal po startu z pole position, jíž vybojoval celkem jedenáctkrát.

Nicméně tentokrát by to mohlo být jiné, i když to třicetiletý Briscoe nebude mít lehké. V souboji o pole position porazil Briscoe Jamese Hinchcliffa jen o 0,0023 sekundy, proto předpokládá, že udržet vedoucí pozici a dojet si pro vítězství v závodě Indy 500 bude tak těžké.

~

"Předpokládám, že to bude hodně divoký závod," říká jezdec týmu Penske Briscoe. "Myslím, že se nikdo netrhne. Bude to náročných 500 mil. Bude se hodně předjíždět, a tak je těžké tipovat předem vítěze - o něm bude jasno až na výjezdu ze zatáčky 'Turn 4' v posledním kole. A možná ani tam ne, kdo ví."

"Výsledek se bude vytvářet celý den - nesmí se dělat chyby, pitstopy musí být perfektní a musíme se vyvarovat kontaktů," jmenuje australský jezdec stěžejní oblasti.

Tým Penske, do kterého patří i Ryan Briscoe, bude mít všechny tři své jezdce v první šestici na startu závodu. Velký nápor ale Australan očekává od pilotů z týmu Michaela Andrettiho, kteří obsadí zbývající tři místa ve dvou prvních řadách.

"Tým Andretti je tady vždycky nesmírně silný," říká Briscoe. "Jeho jezdci to ukázali již ve volných trénincích. Ale my jsme také dobře připraveni a stejně tak spousta dalších jezdců."

Ačkoli je Briscoe pravděpodobně až třetím nejlepším z jezdců Penske (po Heliu Castronevesovi a Willu Powerovi), nijak to nevadí, protože už patřit do tohoto týmu je dobrým základem pro úspěch. Proč? Jezdec Penske vyhrál závod Indy 500 už patnáctkrát(!) - další v pořadí je tým Loua Moorea, který má na kontě pět vítězství svých pilotů.

Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

18.9.2019Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace