Výborné 7. místo a první mistrovské body pro Olivera Königa

Publikováno: 8.7.2019

Oliver König zajel v závodě třídy Supersport 300 v mistrovství světa Superbiků skvělý výsledek, když vybojoval 7. místo a získal první mistrovské body do hodnocení.

Výborné 7. místo a první mistrovské body pro Olivera Königa

Na okruhu Donington Park byly na programu hlavní závody 8. kola letošní sezóny mistrovství světa Superbiků. Do závodu třídy Supersport 300 nastoupil i český závodník Oliver König z ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race. Oliver po dobře zvládnutém Superpole startoval z osmého místa, takže měl dobrou výchozí pozici na startu. V úvodu závodu se držel ve vedoucí skupině, která se poté rozdělila na dvě, ale Oliver měl jezdce před sebou stále nadosah. Závod provázela spousta pádů, které ovlivnily i boj na čele. Oliver se všem kolizím dokázal vyhnout a vrátil se zpátky do boje vpředu. Ke konci by však musel hodně riskovat a dovést domů dobrý výsledek bylo rozumnější. V cíli tak v pohodě oslavil skvělé sedmé místo, takže nejen, že skončil v desítce nejlepších, ale zároveň pro sebe i tým přivezl první letošní mistrovské body. 

Oliver König

"Jak už jsem říkal během víkendu, do Doningtonu jsem se těšil, protože jsem tady závodil v roce 2017 na Moto3. Trať se mi moc líbila, i když jsem tady neměl moc dobré výsledky. Od pátku víkend neprobíhal vůbec špatně, trať mi vyhovovala a hned jsem zvládal jezdit celkem vpředu. Kvalifikace byla na vodě a ta se mi povedla, takže jsem startoval z osmého místa. Do závodu jsem neodstartoval dobře, takže jsem se trochu propadl, ale naštěstí jen o dvě místa. Poté jsem ztratil ještě asi dvě pozice a byl na 12. místě. Poté se startovní pole roztrhlo, vpředu jela skupina šesti až osmi jezdců a já vodil druhou skupinku. Chtěl jsem se dotáhnout na tu první, ale pokaždé se přede mě dostal jiný jezdec a zbrzdil mě. Naštěstí se nám díky pádům podařilo tuto skupinu dojet. Pár kol před cílem jsem už jel na 7. místě a byl ve vedoucí skupině, která bojovala o vítězství."

"V posledních dvou kolech jsem měl pár momentů, kdy to bylo na hraně, takže jsem si řekl, že bude lepší dovést potvrzené 7. místo, než psát, že jsem celý závod jel vpředu a pak spadl. Nebyla možnost útočit na stupně vítězů, takže jsem to raději dojel hlavou. Jsem velice spokojený, děkuji týmu, mechanikům a všem, co na tom mají zásluhu. Je moc lidí, kteří mě pomáhají, takže je tento výsledek poděkováním hlavně jim. Zároveň děkuji všem, co nám pomáhají, fandili a věřili, že se posuneme dopředu. Uvidíme, jak Portimao a Magny-Cours, jak mi sednou tyto tratě."

Jakub Smrž - manažer týmu

"Na body z mistrovství světa jsem byl zvyklý, ale teď to mám v nové roli a jsem velice šťastný za to, že se to tento víkend konečně povedlo. Oliver tento víkend fungoval na jedničku a celý tým předvedl perfektní práci. Bylo vidět, že jsme měli možnost se koncentrovat na výsledek a nastavení. Není většího poděkování než to, že Oliver zajel parádní závod. Máme body jako tým, máme Top10 jako tým. Samozřejmě nesmíme usnout na vavřínech a budeme pracovat na tom, abychom něco zlepšili a posunuli se dál. Věřím tomu, že tohle je jen začátek a ukážeme to, že byť jsme tu první rok, tak tu nejsme jen do počtu a bude to jen lepší. Děkuji všem, celému týmu, mechanikům, děkuji všem partnerům, všem co nás podporují a děkuji samozřejmě oběma jezdcům za to, že do toho dávají maximum."

Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

3.10.2019Video: Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS míří do Prahy

Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

14.10.2019Novým strategickým partnerem Autoklubu jsou Lesy ČR

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

14.10.201923. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design začala

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

11.10.2019Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

11.10.2019Sezóna 2019 MMČR Miniracing skončila v Českých Budějovicích

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

11.10.2019Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyráží na závěrečný podnik ESET V4 Cupu

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

10.10.2019Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Filip Salač po závodě v Thajsku

8.10.2019Filip Salač po závodě v Thajsku

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace