Vyprodaná Markéta hostila 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze

Publikováno: 18.6.2019

Třetí červnový víkend byl v pražském Auto klubu Markéta uspořádán další podnik letošní sezóny mistrovství světa na ploché dráze. Zároveň šlo již o 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze seriálu Speedway GP. O úspěšnosti tohoto podniku také svědčí to, že si závody nenechala ujít spousta diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru.

Vyprodaná Markéta hostila 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze

Letošní sezóna mistrovství světa na ploché dráze pokračovala o víkendu třetím závodem a co víc, šlo o Grand Prix České republiky. Třetí závodní podnik sezóny byl zároveň již 23. ročník Velké ceny České republiky na ploché dráze a jelo se opět na pražské Markétě.

Závodní víkend začal pátečními tréninkovými a kvalifikačními jízdami, které ovládl švédský závodník s brazilskými kořeny Antonio Lindback. Díky tomu si mohl vybrat svou startovní pozici pro sobotní závod české GP, takže doufal, že dobré místo na startu zúročí hlavně při boji v první zatáčce. Druhý nejlepší čas zajel dánský jezdec Leon Madsen a třetí skončil byl britský šampion Robert Lambert. Všichni jeli velice vyrovnané časy a rozdíly byly v setinách vteřiny. Český závodník Václav Milík, který startoval na divokou kartu, obsadil 16. pozici. Kromě něj se slavnostního nástupu jezdců zúčastnili i Zdeněk Holub a Ondřej Smetana, kteří byli připraveni do závodu zasáhnout jako traťové rezervy.

Celý závodní víkend vyvrcholil sobotními závody, které samozřejmě patřily mezi to nejlepší, co můžeme u nás na ploché dráze vidět. Vyprodaný areál sledoval vítězství ve finálové jízdě polského jezdce Janusze Kolodzieje. Na místě druhém skončil Leon Madsen a stupně vítězů doplnil Patryk Dudek, který je zároveň v celkovém hodnocení šampionátu Speedway Grand Prix. Václav Milík vybojoval čtyři body a celkově obsadil dvanáctou pozici.

Kromě pražských závodů se odjel také druhý závodseriálu mistrovství světa nadlouhéplochédráze, který se jel v La Reóle ve Francii. Závod vyhrál německý reprezentant MartinSmolinski. Místo druhé obsadil domácí Dimitri Bergé a třetí pozici britský jezdec ChrisHarris. Českým barvám tento závod moc nevyšel, když Martin Málek obsadil 11. místo a o dvě pozice dál skončil Josef Franc.

Petr Moravec - předseda komise ploché dráhy AČR

"Při pražské Grand Prix se opět ukázala kvalitní práce našich pořadatelů. Závody skvěle zvládli a potvrdili svoji vysokou kvalitu. Tak závod také hodnotila i mezinárodní Jury na čele s nejvyšším představitelem ploché dráhy FIM, kterým je Ital Armando Castagna. Problémem bylo samozřejmě počasí a předpověď s vysokou pravděpodobností srážek. Ta se naštěstí naplnila až po skončení závodu, proto musela být připravena tvrdší dráha a samozřejmě to částečně negovalo výběr závodních drah po pátečním tréninku. I tady se však ukázala zkušenost pořadatele, protože bodové zisky z jednotlivých drah byly nakonec zcela srovnatelné. To znamená, že nikdo nezískal žádnou výhodu."

"Česká plochá dráha však už jde dál k sobotnímu boji juniorů o nejlepší dvojici Evropy v Plzni. Ano, jsme pořadatelská velmoc, kluby žádné jiné federace nepořádají v pětatřiceti dnech pět závodů mistrovství světa a Evropy. Navíc vždy s výborným ohodnocením, tak jako nyní v Praze."

Příští závody Speedway Grand Prix se jedou ve švédském Hallstaviku 6. července 2019. U nás se pojedou další závody již 19. 6. 2019, kdy se ve Slaném pojede MMČRna ploché drázedružstevExtraliga. Na ty ve Slaném v sobotu navážou závody ve Flattrack. Kromě toho se 22. 6. 2019 pojede finále evropského poháru dvojic juniorů v Plzni.

Orli Znojmo v mezinárodní soutěži EBEL opět na SPORT 5!

9.9.2019Orli Znojmo v mezinárodní soutěži EBEL opět na SPORT 5!

Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

16.9.2019Lacko psal v Zolderu historii. Ve třetím závodě získal 1000. pohár

Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

16.9.2019Filip Salač ukončil vydařený víkend v Misanu nejlepším výsledkem roku

Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

14.9.2019Lacko v Zolderu vybojoval na úvod bronz. Druhý závod musel být dvakrát restartován!

Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

14.9.2019Filip Salač: "Nejlepší kvalifikace roku!"

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

13.9.2019Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

22. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

13.9.201922. ročník Kolštejnského okruhu v Branné

Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

12.9.2019Zolder: Okruh ve znamení adrenalinu

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace