Závody Miniracing v Chebu se zaplněnými rošty všech tříd

Publikováno: 27.5.2019

Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing pokračovalo minulou sobotu závody v Chebu, který se po letech vrátil do kalendáře toho šampionátu. Do Chebu se navíc sjely závodníci všech tříd, kteří vytvořili skvělou závodní atmosféru.

Závody Miniracing v Chebu se zaplněnými rošty všech tříd

Třetí závodní podnik letošní sezóny Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se konal minulou sobotu 18. května 2019 na okruhu v Chebu. Západočeský okruh se do kalendáře vrátil po pěti letech a co víc, rovnou se sem sjeli závodníci všech tříd letos vypsaných v tomto šampionátu. Pořadatelé připravili skvělé podmínky a více než 80 jezdců zvedalo diváky ze židlí při napínavých závodech.

Ve třídě Minimoto Junior A opět předvedl dominantní výkon Vít Bromovský, který letos zatím nebyl poražen. Spolu s ním obsadili stupně vítězů jezdci týmu LukášePeškaNikolas Zanin a Roman Durdis. Zatím se ukazuje, že právě tato trojice má navrch nad ostatními, takže zbytek startovního pole bude muset při příštích závodech zabrat, aby se k nim přiblížili.

Ve třídě Minimoto Junior B jde letos hlavně o souboj mezi Adamem Vyskočilem a ViktoremČechem a v Chebu to tentokrát bylo v režii Adama. Tito jezdci závodí spolu se třídou SeniorOpen 50. I když by se mohlo zdát, že se mladí jezdci budou obávat dospělých, opak je pravdou. Kluci jim nedarují ani metr asfaltu a dochází ke krásný soubojům. Právě ve třídě Senior Open 50 ovládl oba závody Tomáš Zdařil, ale za ním to je vyrovnané mezi trojicí DitaDaňhelková, PetrBican a TomášCyrus. Pokud se PavloviVeselému podaří poladit techniku, bude se muset počítat i s ním.  

Výborné obsazení závodu bylo ve třídě Mini GP Stock, když se do Chebu sjeli i jezdci z Brna a Německa. Na čele bojovali závodníci, jenž využili závodů v Chebu v pauze mezi závody v ADAC Cupu. Dechberoucí souboje nám předváděli FilipNovotný a LukášPelikán, ze kterých vyšel vítězně Filip. Stupně vítězů s nimi doplnil německý závodník MikaSiedbrath. Třídu Mini GP Open zpestřil JakubGurecký, který závodí ve španělské motocyklové škole Cuna de Campeones. Získané zkušenosti i jezdecké kvality zúročil v celkové vítězství. Díky druhému místu si MichalProkeš pojistil průběžné vedení ve třídě MMČR. Po minulých závodech jsou nově oceňovaní i jezdci na strojích Ohvale 160, kde zajel nejlépe Mario Zajac.

Posledními kategoriemi jsou třídy Jawa 50. Závod třídy RS vyhrál Míla Vlček, ale ukázalo se, že není neporazitelný, protože ho v první jízdě překonal Petr Zámostný. Vedoucí pětice je zatím velice vyrovnaná a v příštích závodech se můžeme těšit na další skvělé souboje. Ve třídě GP dominuje Lukáš Plíšek, který nejen, že nebyl poražen, ale navíc se mu soupeří dívají na záda z uctivé vzdálenosti.

Aleš Eder - člen komise SZM AČR za Miniracing

"Za to, že se závody Miniracing do Chebu vrátily, jsem byl velice rád. Okruh jsme znali z dřívějších tréninkových campů a závodů německého poháru, takže jsme věděli, že je tu vstřícný a profesionální personál. Během letošních závodů tu byla vysoká účast závodníků a ti nám předvedli pěkné a dramatické závody závody. Letos to bylo poprvé, co byl závodní podnik uspořádán pro všechny třídy, takže byl harmonogram velice nabitý. Chci poděkovat lidem z okruhu, konkrétně Tomášovi Podzimkovi, za podmínky, které nám připravili, protože zázemí bylo skvělé. Zároveň děkuji všem účastníkům za sportovní výkony a těšíme se na další závody do Třince."

Matěj Smrž - předseda komise SZM AČR

"Návrat do Chebu se povedl na jedničku. Už v pátek bylo na dráze hodně jezdců a sobota byla jedním z nejlepších dnů malé silnice, co si v posledních letech pamatuji. V nejlépe obsazené třídě Mini GP Open jsme měli 19 jezdců na startu a celkem se přihlásilo přes 80 jezdců. Účast v ukázkových závodech akademií nám také neklesá a závodění pro nejmenší bez povinné licence si našlo svoje místo! Radost rodičů i samotných jezdců ze závodění v Chebu byla viditelná. Z toho mám velmi dobrý pocit a už se těším na další podnik. Rád bych k nám dostal větší počet zahraničních jezdců, technická pravidla všech kubatur jsou pro letošní rok dobře připravena a nic tomu nebrání, musíme ale zapracovat na propagaci. Děkuji všem rodičům, jezdcům a v neposlední řadě pořadatelům a vedení Kartareny v Chebu, skutečně dobrá práce a potvrdilo se, že když paddock "táhne" za jeden provaz, závodům samotným to jenom prospěje."

Příští závody MMČR - Miniracing se pojedou 8. června 2019 v Třinci.

Průběžné hodnocení kategorie Minimoto Junior A:

 1. Vít Bromovský - 100 bodů
 2. Nicolas Zanin - 76 bodů
 3. Viktor Čech - 60 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Minimoto Junior B:

 1. Adam Vyskočil - 100 bodů
 2. Tadeáš Benáček - 40 bodů
 3. Viktor Čech - 40 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Senior Open 50:

 1. Tomáš Zdařil - 100 bodů
 2. Petr Bicen - 70 bodů
 3. Tomáš Cyrus - 61 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Mini GP Stock:

 1. Matyáš Eliáš - 60 bodů
 2. Daniel Tureček - 58 bodů
 3. Petr Jovanovič - 55 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Mini GP Open:

 1. Michal Prokeš - 95 bodů
 2. Matěj Kohout - 66 bodů
 3. Marek Kindermann - 64 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Mini GP O:

 1. Lukáš Kubík - 100 bodů
 2. Dita Štipčáková - 56 bodů
 3. Filip Jupánek - 40 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Minimotard

 1. Matěj Kohout - 58 bodů
 2. Jindřich Škopek - 64 bodů
 3. Martin Vincze - 50 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Jawa 50 RS:

 1. Miloslav Vlček - 95 bodů
 2. Radek Krpec - 76 bodů
 3. Petr Zámostný - 57 bodů

Průběžné hodnocení kategorie Jawa 50 GP:

 1. Lukáš Plíšek - 100 bodů
 2. Aleš Opatrný - 76 bodů
 3. Petr Plíšek - 68 bodů

Průběžné hodnocení Akademií:

 1. Pavel Smitka - 95 bodů
 2. Stanislav Kohout - 73 bodů
 3. Václav Michal - 87 bodů

Průběžné hodnocení Ohvale 160

 1. Mário Zajac - 38 bodů
 2. Jiří Suchánek - 24 bodů
 3. Jan Burič - 23 bodů

Kompletní výsledky:

http://www.motojunior.cz/data/race/pdf/1558618700-190521-mmcr-mpcr-vysledky-2019-sloucene-pdf

Video ze závodů v Chebu zde: https://youtu.be/lEWdkkV8CR4

Dál sledujte web www.motojunior.cz a facebookovéstránky https://www.facebook.com/MotoJuniorCZ/, kde zároveň naleznete další informace a fotogalerie z tohoto šampionátu.

'LIFE'S A PITCH' nově každý čtvrtek!

14.8.2019'LIFE'S A PITCH' nově každý čtvrtek!

Mareše a Hlouška čeká ve Zlíně velké finále

16.8.2019Mareše a Hlouška čeká ve Zlíně velké finále

MMČR SZM na přírodních okruzích skončilo v Těrlicku, o víkendu Tourist Trophy v Hořicích

16.8.2019MMČR SZM na přírodních okruzích skončilo v Těrlicku, o víkendu Tourist Trophy v Hořicích

Promočené závody MMČR Miniracing v Mostě

16.8.2019Promočené závody MMČR Miniracing v Mostě

Hřava se s ACCR Czech Talent Teamem - Willi Race představí v závěru sezóny ve WorldSSP 300

16.8.2019Hřava se s ACCR Czech Talent Teamem - Willi Race představí v závěru sezóny ve WorldSSP 300

PEUGEOT RALLY CUP míří k velkému finále

16.8.2019PEUGEOT RALLY CUP míří k velkému finále

Filip Salač po GP Rakouska

14.8.2019Filip Salač po GP Rakouska

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku a pomoci šerpů

14.8.2019Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku a pomoci šerpů

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace