Znojmo v pátek vyzve vedoucí Vídeň. Přímý přenos na SPORT 5!

Hokejisté Znojma za sebou mají velmi náročný víkend. Na jihomoravský celek čekal výlet do Alp a dva zápasy během dvou dnů. V sobotu hráči pod taktovkou trenéra Romanem Šimíčka nestačili na Innsbruck. O den později si ale spravili náladu, když přehráli italské Bolzano. V mezinárodní soutěži EBEL je další utkání čeká v pátek 6.10. kdy na svém ledě Znojmo vyzve lídra tabulky Vídeň. Utkaní si nenechte ujít na SPORT 5. Přímý přenos startuje v 18:25.

Publikováno: 3.10.2017

Do sobotního zápasu na ledě Innsbrucku vstoupili Orli dobře, přesto od sedmé minuty prohrávali. Razantní Znojmo se snažilo rychle odpovědět, ale do vyložené šance se nezvládlo probojovat. Ještě v polovině utkání Znojmo prohrávalo o jeden gól. Pak ale šestkrát inkasovalo a prohrálo 1:7. Jediný, kdo dokázal překonat bývalého brankáře Orlů Patrika Nechvátala byl Colton Yellow Horn.

Insbruck - Orli Znojmo 7:1

Branky a nahrávky: 7. Wahl (Yogan, Clark), 30. Wehrs (Bishop, Lammers), 34. Wahl (Yogan, Clark), 35. Spurgeon (Bishop, Lammers), 56. Lammers (Spurgeon), 57. Bishop (Lammers), 58. Wahl (Clark) – 46. Yellow Horn (Pohl). Rozhodčí: Lemelin, Babić – Nemeth, Soos. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. Diváci: 2000. Střely na branku: 21:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.

V neděli museli čelit Orli hned dvoum soupeřům. K Bolzanu se přidal nemilosrdně ubíhající čas. Znojemský autobus se kvůli dopravním komplikacím na severu Itálie zdržel v koloně, což mělo za následek odložení úvodního vhazování o 20 minut. A právě pozdní příjezd mohl být jedním z faktorů, které ovlivnily nepovedenou první třetinu. Soupeř daleko lépe bruslil a vytvářel si nebezpečné situace a vyhrál ji 1:0. Od druhé třetiny se obraz hry zcela změnil a moravský celek postupem času začal v  hale PalaOnda  dominovat. V pětadvacáté minutě vyrovnal Němec, ale domácí si ještě jednou v utkání dokázali vzít vedení zpátky. Ve třetí třetině ale znovu vyrovnal Lattner. Dvakrát se poté trefil Štěpán Csamango a rozhodl tak prvními trefami v sezoně o výhře Znojma. Jihomoravané se posunuli v tabulce na třetí místo. V pátek na Orli čeká výzva v podobě lídra tabulky z Vídně. Přímý přenos startuje v 18:25.

Bolzano - Orli Znojmo 2:4

Branky a nahrávky: 6. Halmo (Smith, Egger), 35. Petan (Gartner, Smith) – 25. Němec (Yellow Horn, Lattner), 37. Csamangó (Bartoš, Biro), 48. Lattner (Němec, Číp), 59. Csamangó (Němec, Lattner). Rozhodčí: Gamper, Zrnić – Kaspar, Zgonc. Vyloučení: 2:11. Využití: 2:0. Diváci: 3050. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.