FIA Karting Championships

FIA Karting Championships

SPORT 5 vysílá ohlédnutí za osmi podniky motokárových šampionátů FIA.

Motokáry. Pro mnohé laiky zábavná kategorie závodění bez rizika, pro mladé závodníky často neúprosný svět bojů ve snaze dostat se do vyšších pater motorsportu. Na motokárách se prosazovaly ty největší hvězdy dnešní Formule 1, několik desítek závodníků bojuje během víkendu o každou tisícinku ve snaze postoupit do finálové jízdy. Sledujte zápolení mladých talentů v tradičních kategoriích OK, OK Junior, KZ1 a KZ2 během osmi víkendů šampionátu FIA, půlhodinová ohlédnutí za závody přináší televize SPORT 5.

Ať už se na malých strojích prohání potomci slavných závodníků či dosud neznámí talenti, jedno mají společné – touhu ukázat svůj potenciál. Vždyť už i v poli jedenáctiletých závodníků si velké stáje hledají své budoucí reprezentanty. Na cestě do slabších monopostů a posléze do královny motorsportu se v motokárách blýskla i taková esa jako Lewis Hamilton nebo Sebastien Vettel. Závodní víkend nabízí spoustu kvalifikačních jízd, kdy se bojuje o postup do bodovaného finále, projít pomyslným sítem je přitom nesmírně složité. Kategorie OK a OK Junior představují motokáry o obsahu 125 cm bez převodovky, třídy KZ1 a KZ2 se stejně velkými, leč silnějšími motory pak převodovky mají. Závody odstartovaly v dubnu a o vítězích bude jasno v září.

Souhrn všech osmi víkendů v arhivu.

Total Combat

Total Combat

Italian F4 Championship

Italian F4 Championship

Formula Renault Eurocup

Formula Renault Eurocup

MS v sidecarcross

MS v sidecarcross

National Icons

National Icons

Life's A Pitch

Life's A Pitch

ADAC Formula 4

ADAC Formula 4

Go to the top
Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace